فرهنگ ایرانی وقتی با عرب قاطی میشود

ایرانی ها آدم های بسیار با شعور و فرهنگی بودند. تا اینکه با عربها قاطی شدند. تازه اونموقع فهمیدن که یه چیزی دارن که اگر نشون عربها بدهند، عربها از جانشان می گذرند.

بعدا مغولها به ایران حمله کردند ، تعدادی از ایرانیها مقاومت کردند ولی بعدا عده ای از ایرانی – عربها فهمیدند که همان چیزی که نشان عربها دادند را اگر به مغولها هم نشان بدهند، جانشان در امان میماند ، بعدا افغانها به ایران حمله کردند ، عده ای مقاومت کردند و کشته شدند ، بعدا عده از از ایرانی – عرب – مغولها فهمیدند اگر همان چیز را نشان افغانها بدهند جانشان در امان است .

بعدا انگلیسها و روسها هم به ایران آمدند ، اون موقع بود که عده ای که عرب – مغول – افغان بودند ولی میگفتند ایرانی هستیم همان چیز را نشان آنها هم دادند . این است که عده ای عرب – مغول – افغان – انگلیسی – روس در ایران زندگی میکنند که وقتی خودشان را به آخوندا میفروشند در همان زمانی که دارند مقاومت منفی می کنند ، فریاد میزنند که ما ایرانی هستیم و داریم زرنگی میکنیم .

آری عده ای در ایران زندگی می کنند که با بهانه های صبر، مگر چه میتوانیم بکنیم ، چاره ای نیست ، مگر خدا خودش کاری بکند ، خدا خودش انتقام ما را بگیرد ، و …. لنگشان را بالا میگیرند و اینگونه صبر میکنند تا ببینند چه می شود .

در دیار ما از اینها زیاد است ، شما هم اگر خوب نگاه کنید دور و ور خودتان از این آدمها زیاد میبینید ، وقتی خسته و چوب خورده از تظاهرات به خانه می آیید و همسایه خود را میبینید که به شما نصیحت می کند که چرا به خیابان رفتید و مگر چه می شود کرد و باید صبر کرد تا خدا خودش کمک کند ، خوب به چشمان و ابروهایش نگاه کنید ، مطمئن باشید رگه هایی از یکی از اقوام همسایه را در چهره اش می بینید.

میم سوزنی

مشترک دیدگاهها بشوید

2 دیدگاه

  1. با درود بر پارسي زبانان . مردم طوري ميگن رايانه و يارانه كه انگار اين كلمات رو توي شاهنامه فردوسي نوشتن! اين كلمات رو يه نفر به خورد ما ميده زبان ما پارسي هست نه فارسي ميگن فارسي چون عربي پ ندارد اين يعني اين كه ما از بيخ عرب هستيم! بيايم يك ايراني و آريايي باشيم و زبان پارسي را پاس بداريم نه اين زبان ساختگي و زباني كه ديكتاتوري به خورد ما ميدهد. اولين منشور حقوقي جهان متعلق به كورش كبير است غربي ها قوانين خود را از روي منشور كورش نوشته اند ولي ما به عنوان يك ايراني حتي نمي دانيم كورش كبير كي هست

  2. بنده کاملا موافقم
    این خار… ها کاری جز لینگ و صبر بلد نیستند و هر چه صبرشان طولانی تر شود بیشتر لذت میبرند

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*